Čo je nové

Košický súd dnes zbavil obžaloby za krivé obvinenie aj druhého poškodeného Róma, ktorý sa domohol spravodlivosti na Európskom súde v Štrasburgu

Pridané: 09. 06. 2021 15:41
Okresný súd Košice I. na dnešnom pojednávaní definitívne zastavil trestné konanie vedené voči ďalšiemu z poškodených Rómov z Moldavy nad Bodvou, ktorých sme úspešne zastupovali na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu.

Novým projektom šírime pozitívne príbehy Rómov a Rómiek, ktorí sa s našou podporou bránili porušovaniu svojich práv

Pridané: 26. 05. 2021 15:55
Začali sme realizovať nový projekt s podporou Ministerstva spravodlivosti SR. Jeho cieľom je šíriť pozitívne príbehy Rómov a Rómiek, ktorí sa s našou podporou bránili porušovaniu svojich práv a inšpirovať iné znevýhodnené osoby k tomu, aby sa mu taktiež aktívne bránili.

Tlačové vyhlásenie k oslobodeniu jedného z poškodených z policajnej razie v Moldave nad Bodvou spod obžaloby za krivé obvinenie

Pridané: 13. 05. 2021 12:59
Okresný súd Košice I. na dnešnom pojednávaní definitívne zastavil trestné konanie vedené voči prvému z poškodených Rómov z Moldavy nad Bodvou, ktorých sme úspešne zastupovali na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu.

Európsky súd v Štrasburgu: Slovensko nedostatočne vyšetrilo policajné násilie voči trom rómskym chlapcom

Pridané: 02. 04. 2021 10:07
Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu (ESĽP) rozhodol o prípade policajného násilia voči trom rómskym chlapcom, ku ktorému malo dôjsť v policajnom aute počas ich prevozu na policajnú stanicu, v roku 2009 v Košiciach. Podľa ESĽP zodpovedné štátne orgány násilie voči nim nedostatočne vyšetrili, čím porušili svoje medzinárodné právne záväzky v oblasti ľudských práv.

Obžalovaní policajti v kauze týrania rómskych chlapcov z Luníka IX sú nevinní - potvrdil to dnes odvolací súd, ktorý zamietol odvolanie prokurátora proti oslobodzujúcemu rozsudku

Pridané: 11. 12. 2020 14:15
Krajský súd v Košiciach na dnešnom verejnom zasadnutí zamietol odvolanie prokurátora krajskej prokuratúry proti oslobodzujúcemu rozsudku Okresného súdu Košice II z 4. decembra 2019 v prípade týrania šiestich rómskych chlapcov z Luníka IX. Rozsudok, ktorým boli obžalovaní policajti spod obžaloby oslobodení, je tak právoplatný a odvolanie nie je proti nemu prípustné.

Spolu s partnerskými organizáciami sme zaslali vyjadrenie Výboru ministrov Rady Európy k nedostatkom vo vyšetrovaní rasového motívu v prípadoch policajného násilia u nás

Pridané: 24. 11. 2020 16:05
Spoločne s partnerskými organizáciami Európske centrum pre práva Rómov a Fórum pre ľudské práva sme zaslali naše spoločné vyjadrenie Výboru ministrov Rady Európy, v ktorom poukazujeme na nedostatočnú implementáciu rozsudku Európskeho súdu pre ľudské práva v prípade Lakatošová a Lakatoš proti Slovenskej republike. 

HĽADÁME DO NÁŠHO TÍMU KOLEGYŇU NA TERÉNNY MONITORING A PRÁCU S RÓMSKYMI AKTIVISTKAMI

Pridané: 13. 11. 2020 15:10
Chcete podporovať rómske ženy v ich aktivizme, monitorovať porušovanie ich práv a presadzovať ich rovnosť - staňte sa súčasťou nášho tímu.

Napísali sme blog o ceste dvoch poškodených Rómov z Moldavy k spravodlivosti

Pridané: 29. 10. 2020 10:53
Európsky súd nedávno rozhodol v prospech dvoch poškodených Rómov z policajnej razie v Moldave. V našom novom blogu píšeme o ich sedemročnej ceste za spravodlivosťou, na ktorej sme ich podporovali.

Zorganizovali sme brífing pre médiá k rozhodnutiu Európskeho súdu v prípade dvoch poškodených Rómov z policajnej razie v Moldave

Pridané: 03. 09. 2020 14:16
Rozhodnutie Európskeho súdu v prípade dvoch poškodených Rómov z policajnej razie v Moldave pritiahlo veľkú pozornosť médií. Na brífingu sme o ňom bližšie informovali.

Začali sme realizovať projekt podporený z programu Active Citizens Fund - Slovakia

Pridané: 03. 09. 2020 13:42
V týchto dňoch sme začali realizovať projekt podporený z programu ACF - Slovakia, ktorým chceme prispieť k znižovaniu prejavov diskriminácie a iného porušovania práv Rómov a Rómiek na Slovensku.