Aktualita

Organizovali sme seminár o ochrane pred diskrimináciou pre rómskych aktivistov a aktivistky

Pridané: 20. 01. 2014 10:34

V januári 2014 sme usporiadali dvojdňový seminár o ochrane ľudských práv Rómov a Rómok na Slovensku, na ktorom sa stretlo takmer dvadsať aktivistov a aktivistiek z rôznych kútov východného Slovenska.

Seminár bol určený rómskym aktivistom a aktivistkám, ktorí majú záujem aktívnejšie sa angažovať v riešení prejavov diskriminácie a porušovania ľudských práv príslušníkov a príslušníčok rómskej menšiny vo svojom okolí. Počas dvoch dní sme účastníkom a účastníčkam predstavili najdôležitejšie právne nástroje na ochranu ľudských práv príslušníkov rómskej menšiny a ochranu pred diskrimináciou aj naše aktuálne riešené strategické súdne prípady na ochranu ľudských práv Rómov a Rómok na Slovensku.

Seminár zároveň ponúkol priestor na diskusiu o situácii v oblasti porušovania práv rómskej menšiny a nadviazanie vzájomnej spolupráce smerom k riešeniu konkrétnych prípadov porušovania práv rómskej menšiny do budúcna.

S mnohými účastníkmi a účastníčkami sa v budúcnosti určite ešte stretneme pri riešení konkrétnych prípadov diskriminácie a porušovania ľudských práv príslušníkov a príslušníčok rómskej menšiny v ich lokalitách.

Seminár bol realizovaný vďaka finančnej podpore Open Society Foundations v rámci projektu Boj proti diskriminácii a zlepšovanie dodržiavania menšinových práv na Slovensku – Ďalší krok.