Aktualita

Polievkový festival aj s tímom Aktivistky z Poradne pre občianske a ľudské práva

Pridané: 31. 10. 2017 08:50

Dňa 7.10.2017 sme sa spolu s rómskymi aktivistkami zúčastnili Polievkového festivalu,  na ktorom svoju kultúru varením polievky prezentovali rôzne menšiny z Košíc a okolia. Hlavnou myšlienkou festivalu je spoznávať rôzne  menšiny a odbúravať predsudky a bariéry, ktoré vnikajú medzi nimi a majoritou.

Účastníčky a účastníci festivalu mali možnosť ochutnať aj fazuľovú – krúpovú polievku s márikľou, ktorú sme  spolu so ženami navarili. Ľudia, ktorí ochutnali našu polievku sa k nám vracali a niektorí nám dávali  aj svoj hlas za najlepšiu polievku festivalu. Niektorí si  tiež  od nás pýtali recept na marikľu, ktorá je typická pre rómsku menšinu.

Ženy mali možnosť ochutnať aj polievky iných tímov, ktoré súťažili o Zlatú lyžicu polievkáča. Festival sme si užili. Dobrá atmosféra vládla aj vďaka bohatému programu, ktorý pripravili pre návštevníkov a návštevníčky organizátori podujatia.

Ženy mali možnosť zúčastniť sa tohto podujatia aj vďaka finančnej podpore  Nadácie žien FILIA, Hamburg v rámci projektu Vzostup aktivizmu rómskych žien na východnom Slovensku.